youtube,filmy,zdarma filmy,bez registrace, youtube filmy

Youtube filmy

Šéf 1.5/5 (1)


 • šéf

  1.5/5 (1) " /> 1.5/5 (1) " />

  Komediální příběh o šéfkuchaři (Jon Favreau), který ztratil svou práci v restauraci a začal si vydělávat jako řidič nákladního automobilu s potravinami, kde se pokouší zúročit své tvůrčí schopnosti. Není to ale tak jednoduché, když se zároveň snaží usmířit svou rozhádanou rodinu.(Devilskitten)

  šéf

  Vidieť partičku z najlepšej súčasnej komiksovej produkcie ako sa napchávajú skvelo vyzerajúcim jedlom za zvuku latino hudby, je neodolateľné. Celý čas som jedol všetko čo bolo po ruke, len aby som sa vyrovnal pochúťkam na plátne a nepriblížil som sa im ani zďaleka. Pritom skvelé jedlo zbožňujem a neviem sa ho nabažiť. Vidno, že Favreau nie je fušer a jeho Kovboji a Votrelci boli skrátka blbosťou nad ktorou mali dozor debilný producenti. Ale toto jeho sofistikované dielko je úžasný spôsob ako zobrať klišé príbeh a svojou osobitosťou ho hodiť do pohody. A verte mi. Ten film je mega pohodový. Začínam sa tešiť na Knihu Džungle.

  || Scenár: Jon Favreau | Hudba: Lyle Workman | Distribúcia: Open Road Films, StudioCanal | Štúdio: Fairview Entertainment, Aldamisa Entertainment | Rozpočet: ? $ | Tržby: 45,967,935 $ | Ocenenia: Tribeca FF – Audience Aw (Jon Favreau). Spolu – 1 výhra a 2 nominácia || Rýchlokvaška, ktorá pravdepodobne vznikla na báze – poďme niečo natočiť, lebo prečo nie 😀 – čo je obdivuhodné len pre to, že je to vpodstate takmer one man produkcia, kde je Jon Favreau režisérom, scenáristom a i hlavným predstaviteľom. Chef má nejaké svojské kúzlo skrze rodinné hodnoty a reálneho dosažiteľného dobrodružstva a reálnej úspešnosti. Čo ale činí tento film menej záživným, je silné pretlačovanie sociálnych médií, ktoré tu hrajú obrovskú rolu. Bral by som to, keby to bolo len jednorázovo znázornené – áno, dnes sú sociálne siete bezvýhradnou súčasťou úspešného biznisu. Ale tu je to zdôrazňované od začiatku do konca, naviac s otravnými digitálnymi logami vyskakujúcimi na obraz. Takto si oddychový film žial nepredstavujem, a je to o to väčšia škoda, že samostantný materiál je podarene skompilovaný a natočený, i napriek hromade klišé. 55% | FullHD, THX, EN DTS |

  šéf

  recenze

  Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna extra scéna. (MikaelSVK)

  S filmármi spolupracoval a taktiež si vo filme zahral malé cameo známy šéfkuchár kórejského pôvodu, menom Roy Choi. (MikaelSVK)

  Herecké duo Oliver Platt a John Leguizamo si spolu zahralo už vo filme Boeing 747 v ohrození (1996). (MikaelSVK)

  Brat herca Olivera Platta, je skutočným reštauračným kritikom v metropolitnej oblasti New Yorku. Aj to bol dôvod, prečo ho pozval na niektoré zo svojich návštev reštaurácií, keďže Oliver vo filme stvárnil postavu známeho reštauračného kritika, menom Ramsey Michel. (MikaelSVK) šéf

  Jon Favreau miloval dobré jídlo, které i sám velmi často dokázal uvařit, a tak možná právě nad plotnou ho napadlo natočit film o jídle. Napsal si scénář, zařídil potřebné technické a finanční záležitosti a nakonec oslovil své přátele, kteří již v jeho filmech hráli, díky čemuž se mu podařilo přivést do snímku známá jména. (Stoka)

  1. 5. 2014 Jon Favreau vydal obal soundtracku k filmu, který vytvořil přímo Robert Downey Jr. Soundtrack jako takový byl následně vydán 6. 5. 2014 společností Milan Records. (KOOHA)

  Hlavní natáčení šéf začalo v srpnu 2013 v Miami v restauraci Versailles a hotelu Fontainebleau. Film byl také natáčen v New Orleans, Los Angeles a Austinu. (KOOHA)

  10. 5. 2013 se k hereckému obsazení přidal Robert Downey Jr., což je po filmové sérii Iron Man jeho čtvrtá spolupráce s Jonem Favreauem. Sofia Vergara, John Leguizamo a Bobby Cannavale v té době už byli na place. 15. 5. 2013 se k hercům přidala Scarlett Johansson. 15. 7. 2013 se ke skupině herců přidal Dustin Hoffman. (KOOHA)

  25. 4. 2013 vydal časopis Variety informaci o tom, že Jon Favreau napíše, zrežíruje a sám si zahraje ve filmu Chef. 12. 6. 2013 bylo potom zveřejněno, že filmová společnost Open Road Films získala práva na distribuci filmu v USA, zatímco Aldamisa Entertainment bude financovat a produkovat. Produkce filmu začala v červenci 2013 v Los Angeles. (KOOHA)

  Scarlett Johansson a Robert Downey Jr. si zahrali už vo filmoch Iron Man 2 (2010) a Avengers: Pomstitelia (2012). V trilógii o Iron Manovi sa po boku Roberta predstavil aj Jon Favreau, ktorý prvé dve časti aj režíroval. (tommy187)

  Ohodnoťte film

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

  Zavřít