youtube,filmy,zdarma filmy,bez registrace, youtube filmy

Youtube filmy

Pretty Woman 0/5 (1)


 • Pretty Woman

  0/5 (1) " /> 0/5 (1) " />

  Hollywood. Vivian šlape chodník a sní o princi na bílém koni. Jednoho večera se náhodnou seznámí s krásným, osamělým a trochu tajemným milionářem Edwardem Lewisem, který ji odvede do přepychového hotelového apartmá.

  Pretty Woman

  Nechá ji v klidu vyspat a ráno jí udělá překvapivou nabídku. Chce, aby mu Vivian dělala po celý týden na veřejnosti doprovod. Dívka se ve svém “pracovním” oblečení v luxusním hotelu vyjímá jako tarantule na piškotovém dortu a ani peníze, kterými ji Edward štědře vybavil, jí neumožní splnit daný úkol – opatřit si vhodnou garderobu. V poslední chvíli přichází plačící dívce na pomoc otcovsky založený manažer hotelu. Pozvolna začíná proměna šlapky ve velkou dámu. Proměna, které si všimne snad každý, kromě Edwarda. Týden pomalu končí a Vivian je stále zamilovanější. Do náhlého přepychu, ale hlavně do svého ochránce. Zdá se jí, že našla svého prince. Ale ten nestojí o věrnou , hodnou a krásnou ženu. Chtěl by si Vivian vydržovat jako milenku. Ještě před týdnem by dívka souhlasila, ale láska se spojila s hrdostí a Vivian odchází. Edward si uvědomuje svoji chybu. V bílém Rolls-Roycu, s kyticí a deštníkem místo meče si jede pro svoji nevěstu. Život v Hollywoodu běží dál.(oficiální text distributora)

  Je krásná, sympatická, milá, inteligentní a je to šlapka. Taková je Popelka 20. století. V jedné z vůbec nejkouzelnějších romantických komedií filmového vesmíru, která je současně dokonalým zhmotněním moderní pohádky o lásce chudé dívce a princi na bílém…. limuzíně. Kouzlu širokého úsměvu Julie Roberts je těžké odolat a věřím, že stejný problém mají dámy se šarmem Richarda Gereho. Dokonalá dvojka, řada kouzelných momentů, hlášek a nezapomenutelných scén, které se neomrzí ani při x-té repríze. A jako bonus dokonalý Hector Elizondo v roli ředitele hotelu. Jistě je to naivní a sladké téměž na hranici zdravotního rizika, ale tak to u pohádek může být. Navzdory všem zapšklým prskajícím a blijícím yntelechtuálům je pro mě Pretty woman jedním z filmů, na které nedám dopustit a užívám si je bez ohledu na počet repríz, které už má v našem DVD za sebou.

  recenze

  Písnička, která hraje když Vivian (Julia Roberts) odjíždí limuzínou, je „It Must Have Been Love“ od Roxette. (Bioscop)

  O roli Vivian se ucházela Molly Ringwald. (hansel97)

  Richard Gere dlouho odmítal nabízenou roli, přesvědčilo ho teprve, až když mu Julia podstrčila papírek se vzkazem: „Prosím, přijmi tu roli“. [Zdroj: Lui.cz] (Bioscop)

  Film měl původně režírovat německý filmař Werner Herzog. [Zdroj: Lui.cz] (Bioscop)

  Film je inspirovaný divadelní hrou „Pygmalion“ (G. B. Shaw), což je hra ve které bohatý muž vyvede chudou ženu z ulice a “vymodeluje” z ní dámu (též známou jako My Fair Lady). Samotné jméno Pygmalion pochází ze starověké řecké báje o sochaři, který vymodeloval sochu ženy ze slonoviny a zamiloval se do ní. Afrodita vyslyšela Pygmalionovy prosby a sochu oživila. (hypo97)

  Titulnú slávnu skladbu k filmu “Oh, Pretty Woman” napísal ešte v roku 1964 americký rockový spevák Roy Orbison. Inšpiráciou pre vznik skladby bola jeho manželka Claudette. Jedného dňa, keď vyrážala na nákupy, sa jej manžel opýtal, či má dosť peňazí, na čo mu odpovedala, že krásna žena žiadne peniaze nepotrebuje. Múza bola na svete – Royovi sa okamžite v mysli vynorila predstava dlhonohej krásky v minisukni a na vysokých podpätkoch, ako prechádza ulicou. Kým sa Claudette vrátila z nákupov, mal hudobník pieseň hotovú. Len po niečo vyše roku a pol Claudette zomrela pri tragickej nehode na motorke. Mala vtedy len 24 rokov. (Raccoon.city)

  Edward Lewis (Richard Gere) nosí hodinky Rolex Datejust ve verzi bicolor. (Liqid)

  Prv než do roly bohatého podnikateľa Edwarda obsadili Richarda Gera, ponúkli ju oveľa staršiemu Burtovi Reynoldsovi. Ten však neodhadol potenciál príbehu a úlohu ľahkovážne odmietol. (YoZo8)

  Hlavnú postavu mala hrať Brooke Shields, ale napokon ju režisér Garry Marshall vymenil za Juliu Roberts. (YoZo8)

  Celý film se natáčel v Los Angeles. Hotel Beverly Wilshire posloužil jen k natočení exteriérů, interiéry se točily v hotelu Ambassador, který byl před demolicí.(Zdroj: kniha slavná světová filmová klasika). (M.B)

  Scéna, kedy sa Vivian (Julia Roberts) prevaľuje v posteli a kamera detailne zaberá štíhle nohy cez brucho až k ruke, ktorá pomaly zaklapne zvoniaci budík, vyvolala hlavne v pánskych diváckych kruhoch búrlivú odozvu. Problém však bol, že telo v zábere herečke vôbec nepatrilo a spomínanú scénu za ňu nakrútila o 5 rokov staršia Shelley Michelle. Táto informácia obletela svet a okrem negatívnych reakcií sa postarala o zviditeľnenie doposiaľ prehliadanej profesie Body Doubles. (Karush)

  Scéna, keď Edward (Richard Gere) pri darovaní diamantového náhrdelníka klepne vekom po prstoch Vivian (Julia Roberts), v skutočnosti nebola v scenári. Šlo len o improvizáciu Richarda Gerea, a to sa režisérovi zapáčilo natoľko, že ju vo filme ponechal. (marciano)

  Původně měl být film temným sociálním dramatem o těžkém životě prostitutek, s čímž Julia Robert přijala hlavní roli. Poté, co se stala producentem společnost Walt Disney, se koncept změnil a dalo mnoho práce Julii přesvědčit, aby ve spolupráci pokračovala. [Zdroj: Cinema] (kenny.h)

  Druhý večer v hotelu se Vivian (Julia Roberts) dívá na film Šaráda (1963). (Mirokukii)

  Vo filme sa objavia aj autá značky Lotus, presnejšie Silver 1989.5 Esprit SE. Účinkovanie tohto auta vo filme zvýšilo ich predaj trojnásobne. (Greenpeacak)

  Reštaurácia, v ktorej Vivian (Julia Roberts) je slimáky, sa vo filme volá Voltaire. V skutočnosti sa táto scéna natáčala v reštaurácii s názvom Cicada. (Greenpeacak)

  Natáčanie filmu začalo 24. júla 1989. Väčšina filmu sa natáčala v Los Angeles, v Beverly Hils a v ateliéroch spoločnosti Walt Disney. (Greenpeacak)

  Vivien je velká fanynka seriálu I Love Lucy (1951), poprvé ale v hotelovém pokoji vidí díl Lucy’s Italian Movie z 5. série. (NinadeL)

  Celková délka hotového filmu činila 16 000 metrů, výrobní štáb však měl před finálním sestřihem k dispozici 98 000 metrů natočeného materiálu. Většina scén měla nejméně tři různé verze (s vyjímkou scény, kdy Vivian ve večerní róbě obdivuje náhrdelník v krabičce, kterou Edward zaklapne). (Jeremy.jk)

  Výrobci vozů Porsche a Ferrari, které se v příběhu objevují, dělali potíže. Nechtěli být spojováni s filmem, kde hraje hlavní roli prostitulka. (HappySmile)

  Ohodnoťte film

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

  Zavřít