youtube,filmy,zdarma filmy,bez registrace, youtube filmy

Youtube filmy

Pád Třetí říše 0/5 (18)


 • pád třetí říše

  20. července 1944 byl spáchán ve Vůdcově hlavním stanu “Vlčím doupěti” (Wolfsschanze), atentát na Hitlera. Z bezprostřední blízkosti zažila tuto událost jeho osobní sekretářka GERTRAUD “TRAUDL” JUNGE. Poprvé se tak otřásla půda pod nohama kdysi šemocného “Vůdce” a všichni z jeho bezprostředního okolí poprvé pocítili šok. O devět měsíců později se Hitler přesunul do svého prostorného systému bunkrů na území Nového říšského kancléřství v Berlíně. Rudá armáda v téže době přistoupila k jeho totálnímu obklíčení. 20 dubna slaví Hitler 56. narozeniny v kruhu svých věrných spolupracovníků a svého štábu. EVA BRAUNOVÁ už s ním také několik dní žije v bunkru. HIMMLER, GOERING a stranické špičky se odsunuly do bezpečnějších částí Německa, zatímco HITLER nechce v žádném případě opustit své hlavní město.

  • Pád Třetí říše

   Pád třetí říše

   29. dubna Rudá armáda obklíčila vládní čtvrť a odřízla ji od ostatního území Berlína, v jehož ulicích se bojuje o každý dům. Během této noci diktuje Hitler sekretářce Traudl Jungové svou poslední vůli a žení se s Evou Braunovou. Svatebními svědky jsou Goebbels a Borman. 30. dubna zahájila ruská armáda boj o Říšský sněm (Reichstag). Hitler se rozhodl spáchat sebevraždu. Společně s Evou Braunovou se otrávili a jejich mrtvoly byly spáleny na zahradě říšského kancléřství. O den později otrávila Magda Goebbelsová ve spánku svých šest dětí. Pak odešli Magda a Joseph Goebbelsovi do zahrady a zastřelili se. I jejich mrtvoly byly spáleny. Přestože generál Weindling vydal rozkaz ke kapitulaci, v ulicích se bojuje dál.Film PÁD TŘETÍ ŘÍŠE vznikl na základě knihy osobní sekretářky Adolfa Hitlera Traudl Jungové “Bis zur letzten Stunde”. Strhující herecký výkon Bruno Ganze v roli Hitlera, jen v samotném Německu přilákal do kin 6 milionů návštěvníků.(oficiální text distributora)

   recenze

   Bruno Ganz prohlásil, že se na roli nacistického vůdce připravoval čtyři měsíce. (Bioscop)

   Prvý film nemeckej povojnovej kinematografie, kde sa Adolf Hitler predstavil ako ústredná postava. (vander19)

   Díky opětovným zkoumáním Hitlerových ostatků uložených v Moskvě byla donedávna nepochybná smrt Hitlera v Berlíně roku 1945 vyvrácena, tudíž v současnosti není zcela jasné, kde a kdy vlastně zemřel. (Zackk)

   Film byl některými diváky kritizován především za nedostatečné zdůraznění hrůz holocaustu. Konkrétní výtky směřovaly i k pozitivnímu vykreslení postav. SS-Brigadeführer Wilhelm Mohnke (André Hennicke) měl vydat rozkaz k popravě válečných zajatců u Dunkirku. Toto obvinění však nebylo prokázáno. SS-Standartenführer Ernst-Günther Schenck (Christian Berkel) se měl v koncentračních táborech jako odborník na výživu podílet na pokusech s rostlinami, které měly vést ke smrti několika vězňů. Režisér Hirschbiegel však při vlastním pátrání neshledal obvinění proti Schenckovi přesvědčivými. (L_O_U_S)

   Skutečný Hitlerův osobní strážce Rochus Misch (Heinrich Schmieder) zesnul 05.09.2013 v 96 letech, takže přežil svého filmového představitele. (L_O_U_S)

   Na serveru YouTube.com vznikla řada parodií, ve kterých je ponechána původní zvuková stopa, avšak jsou zde přidány titulky, v nichž postavy reagují na nejrůznější aktuální události. Mnohé z nich zabíhají do naprosto absurdních a metahumoristických oblastí. Zvláštní oblibu si získaly zejména následující scény: Hitler se dozvídá, že válka je prohraná; Hitler nařizuje zadržení Fegeleina; Hitler plánuje přesuny armád nebo Göringova a Himmlerova zrada. Tvůrcům parodií se podařilo vyprofilovat samostatné univerzum s nejrůznějšími typy postav: Hermann Fegelein jako notorický šprýmař, jehož žerty dovádějí Hitlera k zuřivosti; Alfred Jodl jako vytrvalý obstruktér Hitlerových velkolepých plánů; Hans Krebs jako zkušený pracovník s mapami nebo Otto Günsche jako ušlápnutý Hitlerův sekretář. Od vzniku tohoto memu byly na YouTube nahrány tisíce těchto parodií. Režisér Pádu Třetí říše Oliver Hirschbiegel se k nim vyjádřil pozitivně, nicméně společnost Constantin Films na základě autorských práv přiměla některé uživatele k jejich stažení. Uživatelé protestovali formou odkazování na autorský zákon, který umožňuje šíření chráněného materiálu jako “fair use”. Constantin Films posléze od svých záměrů upustily, nicméně do parodií jsou od té doby vkládány reklamy. (L_O_U_S)

   Po Hitlerově smrti je ve filmu hlášeno rozhlasem ulicemi Berlína, že Vůdce spáchal sebevraždu. Ve skutečnosti však bylo vyhlášeno, že Hitler, do posledního dechu bojujíc proti bolševismu, padl za Německo, což druhý den takto interpretoval i protektorátní tisk. Šlo o jednu z posledních lží nacistické propagandy. (#47)

   Ve skutečnosti byl Hitler spálen i s Blondi (jeho pes). Ve filmu však vidíme pouze tělo Adolfa a Evy. (hippyman)

   pád třetí říše

   Generál Wilhelm Mohnke byl v roce 1945 mladý, bylo mu 34 let. Jeho představitel, André Hennicke, byl ale v době natáčení filmu o dobrých deset let starší. (hippyman)

   Corinna Harfouch uvedla, že se málem zhroutila při natáčení scény, když měla jako Magda Goebbelsová svým 6 dětem dát jejich “lék”, aby usnuly a ona je mohla otrávit. Bruno Ganz se cítil podobně, když držel v náručí děvče, hrající jednu z Goebbelsových dcer, protože věděl, že ve skutečnosti bylo za několik hodin od toho okamžiku mrtvé. (Specs)

   Odznak, který Hitler připíná na hruď Magdy Goebbelsové, je Zlatý odznak nacistické strany, udělovaný lidem, kteří byly členy NSDAP nepřetržitě od roku 1925. Hitler sám si udělil odznak č.1, když ho v roce 1933 navrhl. Sověti našli odznak v bunkru a uložili ho v Lubjance do trezoru na velitelství KGB. V roce 1996 FSB, nástupce KGB, přiznalo, že odznak vlastní, a vydalo jej veřejnosti. 18. listopadu 2005 byl odznak ukraden z muzea – zloděj sice spustil alarm, ale podařilo se mu uniknout. Odznak dodnes nebyl nalezen. (Specs)

   Dokumentární záběry Traudl Jungeové jsou vyňaty z dokumentu Im toten Winkel – Hitlers Sekretärin, natočeného v květnu a červnu 2001. Traudl se nemohla účastnit premiéry 9. února 2002 kvůli zdravotním problémům. Po premiéře ji šel jeden kameraman do nemocnice poinformovat o velkém úspěchu oné premiéry, načež ona řekla: “Svůj životní úkol jsem splnila, můžu si oddychnout”. Zemřela pouze několik hodin nato, ve věku 82 let, po dlouhém boji s rakovinou… (Specs)

   Na castingu do roly Keitelova asistenta obliekli jedného muža do nemeckej uniformy a prikázali mu zdvihnúť pravú ruku a zvolať: “Heil Hitler”. Muž to urobil s radosťou a s nadšením. To štáb šokovalo a spýtali sa ho na pár osobných údajov. Zistili že sa jedná o istého Karla Richtera, člena NPD (organizácia, ktorá bola takmer zakázaná pretože slúži ako politické útočište neo-nacistov). (Algren)

   pád třetí říše

   Bruno Ganz v rámci prípravy na rolu Hitlera pozoroval pacientov s Parkinsonovou chorobou v jednej švajčiarskej nemocnici. (genetique)

   Režisér Hirschbiegel se ke kinofilmům dostal přes různé televizní produkce, točil například i u nás známý seriál Komisař Rex. (imro)

   Snímek byl nominován na Oscara v kategorii Nejlepší neanglicky mluvený film. (imro)

   Snímek získal též prestižní německou cenu Bambi za nejlepší domácí film. (imro)

   Bruno Ganz si za ztvárnění Hitlera odnesl nominaci na Evropských filmových cenách. (imro)pád třetí říše

   Produkční společnost Constantin Film má za sebou mimo množství béček například Leoneho dolarovou trilogii, sérii Resident Evil, komerčně úspěšnou německou komedii Manituova bota, nebo komiksovku Fantastická čtyřka. (imro)

   V jedné scéně se Hitler dívá na obraz. Je to obraz Fridricha II. (Redswif)

  Ohodnoťte film

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

  Zavřít