youtube,filmy,zdarma filmy,bez registrace, youtube filmy

Youtube filmy

Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka Ještě nehodnoceno


 • Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka

  Ještě nehodnoceno " /> Ještě nehodnoceno " />

  Film vychází z populárního televizního seriálu Okresní přebor. Jak sám název naznačuje, ve filmu se objeví legendami opředená postava trenéra s licencí – Josefa Hnátka.

  Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka

  Protože v samotném seriálu se tento muž vyskytoval pouze jako popel rozprášený na houslickém hřišti, rozhodli se tvůrci, že ho divákům představí i ve své živoucí podobě. Příběh celovečerního filmu je tak situován do doby jeho života a rozehrává dilema muže, pro něhož je fotbal celý jeho život. Dokonce víc než život. Titulní roli houslické persóny ztvární divadelní režisér, umělecký šéf pražského Dejvického divadla a příležitostný herec Miroslav Krobot.(oficiální text distributora)

  V době, kdy jsou kina plná takzvaných filmů pro muže, přichází skutečný a nefalšovaný zástupce. Pryč s vyvaleným poprsím a snahou zavést nevěru jako nutnost pro každého. Okresní přebor je plný vulgarismů, piva, fotbalu a upřímného humoru. I když jste nikdy neviděli seriál, i když nejste sportovní nadšenci a i když vám není tolik let jako hlavním postavám (40 a výš), pobavíte se. Možná film nemá potenciál bodovat v zahraničí, naopak ale něco tak správně českého tady už dlouho nebylo.

  Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka

  Kdykoli sedí fotbalový mančaft Houslic v hospodě a nebo v kabinách ve společnosti pérujícího trenéra Hnátka (výborný Miroslav Krobot), je o zábavu postaráno. Potíž je v tom, že na těch 100 minut je tam málo humoru, některé zápletky jsou zbytečné či naopak vyzní do prázdna (nápad s komedianty určitě prahl po lepší zápletce) a spoustu postav se dějem jen mihne (vlastně všichni krom Krobota, Soboty a Vetchého). Být to hodinový pilot ke kultovnímu seriálu, neměl bych výtek. Takhle jej řadím k lepšímu průměru a dlužno říct, že vzhledem k úctě k seriálu a několika skvělým scénám (krom těch humorných třeba tragikomický útěk z nemocnice) s těžkým srdcem. 60%.

  recenze

  Herec Ondřej Vetchý (který ve filmu ztvárnil postavu Jirky Luňáka) se fotbalu věnoval již v dětství, konkrétně v rámci žákovských kategoriích, kdy v rodné Jihlavě nastupoval za místní družstvo Spartaku Jihlava. [Zdroj: doma.nova.cz] (majky19)

  Fotbalové utkání, které sleduje Pepík Hnátek (Miroslav Krobot) v čase 34:40, je utkání na Letné mezi AC Spartou Praha a Baníkem Ostrava z roku 2005. Děj filmu je přitom situován do roku 2009. (FCBLFC)

  Komparzisté z celého Lochovicka měli na natáčení nástup v sedm ráno. V osm večer mohli jít domů. Natáčelo se necelý rok. Na hodinu komparzisté dostávali 500 Kč. (TuristikaJi)

  Natáčelo se od 10. sprna v Lochovicích u Hořovic. Zaběry byly použity z místního hřiště, hospody, z místních domů nebo ze hřbitova. Domy byly vypůjčeny od lidí, kteří v Lochovicích bydlí. V těchto domem herci bydleli po celou dobu natáčení. Natáčení scén v nemocnici probíhalo v pražském IKEMu. Zcela první klapka pak padla navzdory tématu filmu na hřbitově. (TuristikaJi)

  Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka

  Pepik Hnátek (Miroslav Krobot) ve filmu nosí dres s číslem jedenáct. Stejné číslo oblékal i Pavel Nedvěd ve Hnátkově oblíbeném týmu AC Sparta Praha v letech 92 – 96. (vyfuk)

  Barvy (žlutá, modrá a červená), kterými natírá Pepik Hnátek (Miroslav Krobot) plot, jsou klubové barvy týmu AC SPARTA PRAHA. (sleggyn)

  David Novotný (Jarda Kužel) získal roku 2012 za svou roli cenu diváků na festivalu českých filmů Finále v Plzni v kategorii nejlepší herecký výkon. (JoranProvenzano)

  Píseň, která zní v závěrečných titulcích, je „Stará mříž“ od Pavla Bobka, a to z alba „Kruhy“ vydaného také v roce 2012. (Lajty)

  Po filmu Sestřičky (1983) jde o druhý film, kde si Alena Mihulová a Ondřej Vetchý spolu zahráli pár. (boul)

  Kniha, kterou čte Pepik Hnátek (Miroslav Krobot) v nemocnici, je Quo Vadis od Henryka Sienkiewicze z roku 1896. (mimamo)

  O Miroslavu Krobotovi se říká, že se moc nesměje. V tomto filmu tomu dává za pravdu, zasmál se jen jednou. (vojtaruzek)

  Název „zařízení“, jak se ve filmu říká brance, zdůvodnil režisér vzpomínkou na dorost, kdy slovo „zařízení“ používal jeho tehdejší trenér Oldřich Limporta, který posloužil jako předobraz postavě Jebavého. (Zdroj: ČSFD.cz)

   

  Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka

  Leoš Noha sice jezdil ve filmu ruským Gazem 69, ve skutečnosti však neměl řidičský průkaz. (Zdroj: ČSFD.cz)

  Podobně jako v seriálu Okresní přebor (od r. 2010) se ve filmu objevili skuteční rozhodčí pískající zejména berounský okres. (Zdroj: ČSFD.cz)

  Za první víkend viděli film v českých kinech 116 000 lidí. Jedná se tak o druhý nejlepší start českého filmu v historii. První místo drží snímek Kajínek (2010) s více než 119 000 diváky. (gogos)

  Miroslav Krobot souhlasil s vykreslením své postavy hned po přečtení první verze scénáře, kterou mu Jan Prušinovský předložil. Režisér a scenárista v jedné osobě pak vytvořil ještě několik verzí, které se v charakteru vždy částečně lišily, ale na důrazné doporučení představitele hlavní role se vrátil k verzi první. (Honzíno)

  Jedná se o první prequel v české kinematografii. (Terva)

  Autoři filmu uspořádali na facebookové stránce soutěž o to, kdo si bude moci zahrát ve filmu po boku týmu Slavoje Houslice. Vyhrál tým Sokola Čechovice, který ve filmu vystoupil pod názvem SK Doudleby. (Mr.Hudson)

   

  Ohodnoťte film

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

  Zavřít