youtube,filmy,zdarma filmy,bez registrace, youtube filmy

Youtube filmy

Deadpool 2 Ještě nehodnoceno


 • Připravte se na druhý příchod Wade Wilsona alias Deadpoola (Ryan Reynolds). Možná s ním prožijeme okamžiky, kdy jako kuchař přežívá skoro smrtící hovězí útok a hned poté prahne po splnění svého velkého snu: stát se nejvyhledávanějším barmanem v Mayberry. A zároveň se chce vyrovnat s tím, že zcela ztratil chuť a snaží se tedy znovuobjevit správné životní koření. Pátrá i po nějakém nestabilním kondenzátoru, bojuje s nindži i japonskou jakuzou a vzdoruje smečce sexuálně agresivních čoklů. Deadpool také vyráží do světa, aby objevil pro něj významné životní body: rodinu, přátelství, novou chuť prožívat dobrodružství a také, aby si zasloužil vytoužený hrneček s nápisem „Nejlepší milovník na světě“. Nebo taky ne. Deadpool je zkrátka chlapík mnoha tváří, byť by ta jeho pravá, ukrytá pod maskou, je pěkně hnusná. Ale za to nemůže. Což ovšem neplatí o jeho hodně černém smyslu pro humor a netradičním přístupu k superhrdinským pravidlům fair play.(CinemArt)

  recenze

  Deadpool 2 je dojemné rodinné melodrama o důležitosti tradičních hodnot. S hrdinou, který se chce po většinu času zabít, zvracením kyseliny a brutálními akčními scénami, k nimž hraje dubstep nebo Enya (rozhodněte se sami, co je horší). Srovnatelně zábavné jako jednička, zároveň temnější a emocionálně i příběhově vrstevnatější.___Retrospektivně (jako velká část prvního dílu) je vyprávěno jenom prvních cca 20 minut, po kterých se film-noir mění v buddy movie (z vězení). Teprve druhá polovina je superhrdinskou týmovkou (Rob Delaney jako Peter by zasloužil spin-off). Cíl protagonisty i role padoucha (opět výborný Josh „Thanos“ Brolin), přicházejícího na scénu poměrně pozdě, se několikrát nečekaně promění. Všechno to spojuje právě onen melodramatický podklad s pozdním/nemožným shledáním a (re)konstrukcí rodiny. Jde tak především o vnitřní konflikt hlavního hrdiny, ne o zničení světa jako v ostatních komiksových filmech. Nevadilo mi proto množství zcela seriózních scén bez sebeshazovacího humoru (krom toho, když po špatném dialogu necháte jednu z postav označit scenáristu za debila, na špatnosti onoho dialogu to nic nezmění). Díky nim berete postavy vážněji než ony sebe samé a závěr vzbuzuje správné emoce (v tomto ohledu je Deadpool soběstačnější než Infinity War – aby vás dojal, nemusíte znát znát předchozích 18 filmů, ale pouze si pamatovat, co jste sledovali poslední dvě hodiny).___ Nejlepší jsou úvodní titulky parodující bondovky, potitulkové scény (resp. mezititulkové, po závěrečných titulcích už nic není) a vtipy pravdivě pojmenovávající nedostatky komiksových filmů, kterým chybí to, čím Deadpool překypuje, totiž nadhled. Vedle konkurence od DC to opět schytávají hlavně X-Men, označeni za zastaralou, genderově nekorektní metaforu rasismu ze šedesátých let. Zamrzí naopak rutinní akční scény s nepřehledným střihem (až na pár plynulejších okamžiků, dávajících svou choreografií vzpomenout na Johna Wicka), které jako u většiny velkoprodukcí tohoto typu zřejmě neměl pod kontrolou sám režisér, nýbrž druhý štáb (a následně lidé starající se o CGI).___ V souhrnu přesto velmi dobrá letní zábava, jejíž tvůrci dokázali vymyslet dost způsobů, jak nás obsahem a konstrukcí příběhu nebo využíváním konvencí různých žánrů i bez možnosti zopakovat „wow efekt“ jedničky od začátku do konce něčím překvapovat. 80%

  deadpool 2

  Režisér prvního dílu Tim Miller odstoupil od druhého projektu z důvodu neshod s hlavní hvězdou Ryanem Reynoldsem, který měl na starosti kreativní kontrolu. Tim v rozhovoru uvedl: „Začalo mi být jasné, že Ryan chtěl mít sérii pod kontrolou. Nevadí mi o věcech diskutovat, ale když nemám šanci vyhrát, nepůjdu do toho. A myslím si, že nejde vyjednávat nad každým kreativním rozhodnutím, když je jich před vámi taková spousta. Ryan je tváří celé značky a vždy byl zdaleka tou nejdůležitější ingrediencí. Takže pokud se rozhodne, že ji chce kontrolovat, tak ji také kontrolovat bude.“ [Zdroj: Fandimefilmu.cz] (Kinofil)

  Deadpoolovy katany jsou vyrobené z fiktivního prvku carbonadium. Velice odolný radiaktivní kov (vyzařuje tzv. Omega Red) je levnější a tvárnější než adamantium a právě díky svému záření je účinný na mutanty. Proto zbraně či náboje vyrobené z tohoto kovu mohou zranit či dokonce zabít mutanty s regeneračním faktorem jako je sám Deadpool či Wolverine. Lehký odkaz na tuto skutečnost můžeme vidět ve filmu Logan: Wolverine (2017), kdy si Wolverine šetří kulku z tohoto kovu na spáchání sebevraždy. (3T)

  Výroba a autorizovaná distribuce filmu podpořila více než 15 000 pracovních míst. (BMW12)

  Hugh Jackman uvedl na zprávy o společném filmu: „Deadpoole, jdi na to chlape. Dělej, co umíš nejlíp. Nepotřebuješ mě.“ (tyzmrde)

  Brad Pitt nebyl za své cameo ve filmu zaplacen, jedinou věc, kterou za svůj čas chtěl, byl šálek kávy. (asdfasdf)

  Na začátku filmu (cca ve 4. minutě) hraje píseň od Dolly Parton „9 to 5“ ze stejnojmenného muzikálu. (Varan)

  Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach v kanadskej provincii Britská Kolumbia. (MikaelSVK)

  Ryan Reynolds si pro verzi PG13 dal podmínku, že dolar z každého prodaného lístku půjde na charitu Fuck Cancer, který se dočasně přejmenuje na Fudge Cancer. (Geralt z Rivie)

  Ve stejném roce na Vánoce měla premiéru upravená verze v ratingu PG-13 pod názvem „The Deadpool Before Christmas“, která obsahuje nové scény oproti původní verzi. (Geralt z Rivie)

  Ve filmu zazní song „Air supply“, který zpívá hlavní hrdina Ryan Reynolds jako Van Wilder ve filmu Sexy párty (2002), který jej proslavil. (KrásnýPepe)

  Herec Julian Dennison (Firefist) při scéně ve vězení, kdy nese Juggernautovi jídlo, zmiňuje známého rappera Tupaca. Jméno stejného rappera přitom tento herec zmiňuje i ve filmu Hon na pačlověky (2016). (KrásnýPepe)

  V době vydání snímku bylo představiteli role Russella (Julian Dennison) 15 let, tudíž nebyl dostatečně starý, aby si mohl na film zajít ve své rodné zemi, Novém Zélandu, protože se promítal s ratingem R-16 (pouze od 16 let a výše). Naproti tomu v USA dostal film rating R, čili do 17 let a je ho možné vidět pouze v doprovodu dospělé osoby. (DJDVD)

  Uvažovalo se, že se ve snímku objeví další komiksová postava Blaquesmith. Avšak David Leitch ho po svém příchodu vyškrtl. (CrypzzXD)

  Úvodní intro s písničkou Céline Dion paroduje opening credits z filmů Jamese Bonda. (tyzmrde)

  V původním scénáři se měl Deadpool (Ryan Reynolds) stát otcem. [Zdroj: Filmožrouti.cz] (tyzmrde)

  Chlapcovi v jedálni sa Deadpool podpíše na krabicu od cereálií (na jej obale je ako Wolverine odfotený Hugh Jackman) skutočným menom “Ryan Reynolds.” (De Large)

  Při detailním záběru na Cableovy hodinky si můžeme všimnou nápisu „Carl F. Bucherer“, což je značka luxusních švýcarských hodinek (Deidy)

  Název filmu se objeví až v 15. minutě. (Kudly4)

  Postava Juggernaut se už objevila ve filmu X-Men Poslední vzdor (2006). (tyzmrde)

  Celosvětová premiéra proběhla 1. května 2018 v Soulu (Jižní Korea). (Varan)

  Ohodnoťte film

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

  Zavřít